POLSKOŚĆ i SUWERENNOŚĆ - to programowo-organizacyjne minimum wspólnego działania
Tak jak zapowiedzieliśmy w ” Liście otwartym KPS do KOREUS ” w przeddzień 99 rocznicy święta Niepodległości Polski, reaktywujemy inicjatywę polityczną z lat 2003/2004 i zapraszamy wszystkie polskie środowiska polityczne i osoby prywatne, gotowe współuczestniczyć w pracach Kongresu Polski Suwerennej, do podjęcia wspólnego dzieła.
Nie istnieje zamiar podporządkowywania kogokolwiek komukolwiek natomiast istnieje wymóg merytorycznego wkładu, kompetencji, gotowości na współpracę w ramach spójnego programu i sprawnej, efektywnej organizacji. Niżej, w Oświadczeniu KPS z dnia 17 listopada 2017 roku zawieramy minimum programowo-organizacyjne z podstawowym warunkiem wstępnym: polskość i suwerenność ( nie mylić z PiS).
Wszystkich otwartych i gotowych do współpracy, współtworzenia i współdziałania prosimy póki co o kontakt za pośrednictwem adresów mailowych zawartych na stronie internetowej WPS : https://wiernipolsce1.wordpress.com
Pierwszy etap, to po zadeklarowanej elektronicznie gotowości do spotkanie – spotkanie w realu w najbliższym czasie. Proponujemy w Warszawie lub w Łodzi, ale możliwe jest ustalenie innych lokalizacji.
Paweł Ziemiński - stanislav
Oświadczenie
Kongres Polskie Suwerennej( KPS) – podobnie jak w momencie zainicjowania w roku 2003, tak i obecnie, w roku 2017 – jest ogólnonarodowym, ponadpartyjnym ruchem społecznym Polaków. Za Polaka uznajemy każdego kto zamieszkuje na terenie Polski lub w miejscu swego stałego lub czasowego pobytu za granicą, i kto wiąże swój etniczny, historyczny i kulturowy rodowód ze swą Ojczyzną – Polską. Krajem słowiańskim, należącym do wielkiej, starożytnej rodziny ludów słowiańskich, posiadających własną – przedchrześcijańską i chrześcijańską historię, mających za sobą własną tradycję zorganizowanego życia wspólnotowego – poczynając od wspólnot rodowych, mirów ludowych, królestw i monarchii konstytucyjnych, a kończąc na państwach narodowych, związkowych państwach wielonarodowościowych i republikach ludowo-demokratycznych.
KPS jest inicjatywą polityczną powołaną w oparciu o art. 1, art. 3, art. 4, art. 5, art. 6 i art. 12 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nawiązującą do dorobku programowego i politycznego Kongresu Polski Suwerennej z roku 2004, znajdującym bezpośredni wyraz także w Oświadczeniu – złożonym w dniu 20 kwietnia 2004 r. , w trakcie 5 dnia obrad 73 posiedzenia Sejmu IV kadencji – przez posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisława Jankowskiego w imieniu grupy wyborców , obywateli, członków Kongresu Polski Suwerennej ( treść dokumentu w archiwach Sejmu RP).
Członkostwo w KPS jest dobrowolne. Każdy kto jest Polakiem, bez względu na wyznanie religijne, kto lojalnie i solidarnie z innymi zobowiązuje się działać dla teraźniejszego i przyszłego dobra wspólnoty narodowej i państwowej, kto łączy swoje osobiste losy z losami innych Polaków może być członkiem KPS.
KPS jest organizacją świecką nie podlegającą zwierzchnictwu, patronatowi ani doradztwu kościołów lub instytucji religijnych.
Celem KPS jest aktywizacja i organizacja Polaków do działań dla urzeczywistnienia suwerenności w podstawowych dziedzinach życia państwowego, czyli:
1) w stosunkach międzynarodowych i polityce zagranicznej,
2) w kształtowaniu instytucji finansowych i instrumentów finansowych, a w szczególności: systemu bankowości krajowej, pozycji i funkcji zagranicznych banków i instytucji finansowych, emisji pieniądza ( złotego polskiego), zasad udzielania kredytów,
3) w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa państwa,
4) w dziedzinie komunikacji społecznej i informacji,
5) w odniesieniu do własności i sposobów zarządzania zasobami naturalnymi i przestrzenią gospodarczą,
6) w dziedzinie tworzenia i egzekwowania prawa,
7) w dziedzinie edukacji, nauki i kultury,
8) w kształtowaniu ustroju polityczno – administracyjnego oraz społeczno-gospodarczego kraju,
9) w kształtowaniu form i sposobów utrwalania i przekazywania tradycji i dziedzictwa narodowego,
10) w dziedzinie bieżącej polityki społeczno – gospodarczej
KPS dążyć będzie wszelkimi pokojowymi środkami do jednoczenia społeczeństwa w celu sprawowania rzeczywistej władzy przez Naród Polski, do budowy państwa obywatelskiego przez Obywateli i dla Obywateli.
W przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa fizycznego, ekonomicznego lub kulturowego Polaków lub zagrożenia integralności bądź bezpieczeństwa państwa, członkowie KPS winni wypełnić swój obowiązek konstytucyjny obrony Ojczyzny, zgodnie z art. 85, pkt.1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz skorzystać z przysługującego Im prawa do obrony koniecznej, zgodnie z art. 25 kodeksu karnego Rzeczypospolitej Polskiej.
W stosunkach międzynarodowych KPS działać będzie w kierunku pokojowej koegzystencji narodów i państw z poszanowaniem zasad suwerenności, respektowania praw do samostanowienia i równouprawnienia narodów i państw, działania na zasadach wzajemności i korzyści dwustronnych oraz wyzbycia się praktyki i dążeń do dominacji, kolonizacji, eksploatacji, czy podporządkowywania jednego państwa interesom, woli, czy celom politycznym innego państwa lub organizacji międzynarodowej. Zasadę swobodnego zawierania umów między państwami z jednoczesnym zagwarantowaniem prawa do ich wypowiedzenia uważamy za nienaruszalną i obowiązującą każdą ze stron umowy międzynarodowej.
Struktura:
- Rada Programowa KPS
1.2. Pracownia ds. programu społeczno-gospodarczego
1.2. Pracownia ds. prawno-konstytucyjnych
1.3. Pracownia ds. polityki krajowej i zagranicznej
- Biuro Organizacyjne KPS
2.1 Sekretariat
2.2. Rada Pełnomocników Krajowych i Zagranicznych
2.3. Komisja Kontroli Wyborów i Referendów
2.4. Sekcja ds. Wolontariatu i Bezpośrednich Akcji Publicznych
- Biuro Informacyjne KPS
3.1. Rzecznik Prasowy KPS
3.2. Studio Medialne KPS
3.3. Ośrodek Badania Opinii Społecznej KPS
Łódź-Warszawa- Gdańsk, dnia 17 listopada 2017 roku
z up. organizatorów, dr Paweł Ziemiński, koordynator ogólnokrajowy KPS
Stowarzyszenie WPS
Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.